Hvar informacje ogólne    Vis informacje ogólne    Baza nurkowa Hvar    Baza nurkowa Vis    Ceny pakietów nurkowych i kursów

    


my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 
partnerzy
oferujemy pastwu sprzt nurkowy najlepszych wiatowych firm

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2019 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Isku

 
testy sprztu nurkowego
testy sprztu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w pnocno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

CHORWACJA-WYSPA HVAR i VIS
NIEZAPOMNIANE NURKOWANIA
Hvar informacje ogólne

Wyspa Hvar należy do archipelagu Środkowej Dalmacji. Specyficzne położenie geograficzne sprawia, że ilość dni słonecznych w roku jest tu większa niż w którymkolwiek innym miejscu Chorwacji, czego przyjaźni i gościnni mieszkańcy nie zapominają podkreślać. Panuje tu klimat śródziemnomorski, dzięki któremu otaczają nas gaje oliwne, winnice, palmy i figowce, a także aromatyczne zioła: lawenda, rozmaryn i szałwia. Stary Grad dzięki swojemu szczególnemu położeniu - we wciętej głęboko w ląd zatoce - jest mocno związany z lądem, polami lawendy i winnicami i dzięki temu osłonięty od wiatrów - a jednak jest otwarty na morze poprzez swój malowniczy port. Pobliski półwysep Kabala zachęca do poszukania ustronnej plaży, jest też świetnym miejscem na rowerowe wycieczki. Samo miasto jest idealnym miejscem do romantycznych spacerów i przesiadywania w kawiarenkach i winiarniach. Mnóstwo tu wiekowych letnich rezydencji sugerujących, że od zawsze Stary Grad był to ulubionym kurortem wypoczynkowym Chorwatów. Dziś przyciąga ludzi szukających miejsc z charakterem i unikalną atmosferą. Jest tu wiele wygodnych ośrodków wypoczynkowych, hoteli i apartamentów. Regularne połączenie promowe łączy Starigrad ze Splitem, a port promowy obsługuje także międzynarodowe połączenia. Jest tu sporo wartych obejrzenia zabytków: wczesny chrześcijański kościół Św. Ivana z XII wieku, kościół Św. Roha z 1569 r., barokowy kościół parafialny Św. Stjepan z 1605 r., klasztor dominikański z 1482 r. (restaurowany w 1686 r.) i rynek barokowy Skor.


Vis informacje ogólne

Vis to najdalej wysunięta w morze zamieszkała wyspa Chorwacji. Na wyspę można dostać się jedynie promem ze Splitu. Dzięki swojej lokalizacji – praktycznie na środku Morza Adriatyckiego – oraz urwistym, skalistym zboczom wyspa Vis jest doskonałym miejscem do nurkowania rekreacyjnego i technicznego.To miejsce unikalne, także dzięki temu, że do 1991 roku ten rejon był strefą wojskową, całkowicie zamkniętą dla ruchu turystycznego.Sama wyspa jest niewielka, ma raptem 89,72 km² , długość 17 km, szerokość do 8 km – obszar możliwy do pokonania na rowerze w ciągu jednego dnia. Natomiast niezwykle rozwinięta linia brzegowa, obejmująca aż 85 km, tworzy fenomenalne i bogate miejsca nurkowe.Najważniejsze miasteczka to: Vis (tu dopływa prom i mieści się nasza baza) oraz – położona na przeciwległym krańcu wyspy – Komiža. Specyfika obu tych rybackich miasteczek, rozciągających się wokół małych portów i ukształtowanych przez morze powoduje, że czas tu zwalnia. Raptem kilka razy dziennie cumuje prom, właściwie nie ingerując w codzienne życie mieszkańców i turystów. Jest spokojnie, leniwie, wakacyjnie.Gdzie znajdziemy najpiękniejszą plażę w Europie? Według portalu European Best Destinations – to Zatoka Stiniva w południowo-wschodniej części wyspy. W dodatku to nie jedyna z różnorodnych i wyjątkowych plaż Visu. Polecane przez nas: kamienna Bili bok, piaszczysta Milna, Štimira, Stončica i czarująca leśnymi zakątkami Srebrna.Co jeszcze? Przepiękne widoki, stare kościoły, malownicze uliczki, świetne knajpki, żywotny port jachtowy, festiwale i koncerty – czyli to wszystko co w Chorwacji najpiękniejsze i najciekawsze – skondensowane w pigułce na jednej maleńkiej wyspie. Zapraszamy na Vis!

Baza nurkowa Hvar

Baza nurkowa Hvar mieści się w kompleksie hotelowym Helios, nad brzegiem Zalewu Starogradzkiego. W głównym pomieszczeniu centrum urządzone jest biuro i sala wykładowa ze sprzętem audiowizualnym. Obok znajduje się sprężarkownia i magazyn butli. Z tego miejsca wypływają łodzie, a łagodnie opadające dno stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia zajęć na podstawowych kursach nurkowania (schody ułatwiające wejście do wody, platforma szkoleniowa). Osoby nienurkujące, opalając się na plaży, mogą obserwować podwodne poczynania swoich bliskich. Przed bazą znajduje się rozległy taras - strefa Wi-Fi, miejsce szykowania sprzętu do nurkowania i parkiet...Na wyposażeniu bazy mamy około 100 butli stalowych 12-, 15-, 10- oraz 5-litrowych (jedno- i dwuzaworowych), kompresor Taurus oraz łódź Veritas, zabierającą na pokład jednocześnie 20 nurków. Wypożyczamy pełną rozmiarówkę pianek, butów i płetw, jackety i skrzydła, skutery nurkowe, komputery, kompasy, automaty oddechowe, bojki, latarki. Dzięki uprzejmości firmy Olympus dysponujemy zestawami do fotografii podwodnej (do testowania) – bez dodatkowych opłat.Lawendową wyspę Hvar pokocha każdy. Nie bez powodu nazywamy ją Dalmacją w pigułce. Z jednej strony znajdują się strome klify, oferujące trasy wspinaczkowe, najsłynniejsze chorwackie winiarnie, zlokalizowane na nasłonecznionych zboczach, oraz tętniące życiem miasto Hvar. Z drugiej z kolei jest Równina Starogradzka, obszar chroniony UNESCO ze względu na zachowanie układu pół od czasów starożytnych, samo miasteczko Stari Grad, należące od najstarszych w Europie, oraz malownicze plaże. Pod wodą z kolei są dziesiątki miejsc nurkowych interesujących przede wszystkim dla nurków rekreacyjnych: pionowe ściany, obficie porośnięte kolorowymi gąbkami i gorgoniami, labirynty skalne, stanowiska archeologiczne ze starożytnymi amforami oraz jaskinie i kawerny.

Baza nurkowa Vis

Baza nurkowa Vis mieści się na parterze hotelu Issa w miejscowości Vis, 800 m od przystani promowej.Na ponad 200 m2 powierzchni mieści się: biuro, przestrzeń socjalna dla nurków, dwa magazyny na suszący się sprzęt, kompresorownia, toalety, oraz "rebroom". W biurze zastaniecie specjalne miejsce do ładowania latarek, komputerów, telefonów itp. oraz kącik kawowy.Na wyposażeniu bazy mamy około 100 butli stalowych 15- oraz 12-litrowych (jedno- i dwuzaworowych), twinsety, butle stage, dwa kompresory oraz bank powietrza (14 butli 50-litrowych).Wypożyczamy pełną rozmiarówkę pianek, butów i płetw, skrzydła, suche skafandry, skutery nurkowe firmy SUEX , komputery, kompasy, automaty oddechowe, bojki, latarki. Dzięki uprzejmości firmy Olympus dysponujemy zestawami do fotografii podwodnej (do testowania) – bez dodatkowych opłat.Wyspa Vis jest gratką sama w sobie - otwarta do turystów dopiero w 1998 roku kryje rozmaite tajemnice - najpiękniejsze plaże, malownicze zatoczki, klimatyczne miejscowości, pyszną kuchnię i liczne obiekty pomilitarne z czasów jugosłowiańskich. Pod wodą z kolei są dziesiątki miejsc nurkowych interesujących zarówno dla nurków rekreacyjnych, jak i technicznych: pionowe ściany, obficie porośnięte kolorowymi gąbkami i gorgoniami, stanowiska archeologiczne ze starożytnymi amforami, jaskinie i kawerny oraz wraki statków i samolotów.

Ceny pakietów nurkowych i kursów

Nurkowania rekreacyjne. Pakiet nurkowań rekreacyjnych.Cena :10 nurkowań / 5 dni nurkowych 270 EUR 8 nurkowań / 4 dni nurkowych 240 EUR 6 nurkowań / 3 dni nurkowe 190 EUR 4 nurkowania / 2 dni nurkowe 145 EUR 2 nurkowania / 1 dzień 80 EUR 1 nurkowanie z łodzi 50 EUR 1 nurkowanie z brzegu 30 EURW cenie nurkowań: butla 12l lub 15l (lub 2 butle 12l jednego dnia), balast,polskojęzyczny przewodnik, transport na miejsce nurkowe,nie stosuje się dopłat za dalekie wypłynięcia i nurkowania na wrakach,jako nurkowanie rekreacyjne rozumie się nurkowanie bezdekompresyjne domaksymalnej głębokości 40 m i o czasie nieprzekraczającym 60 minut; każdenurkowanie niespełniające co najmniej jednego z wymienionych warunkówtraktowane jest jak nurkowanie techniczne,wszystkie nurkowania wykonywane i prowadzone są zgodnie z uprawnieniamiuczestników.Nurkowanie nocne – jedno z nurkowań rekreacyjnych, realizowane z brzeguprzed bazą lub z łodzi.Check dive – program dla osób, które miały co najmniej 6-miesięczną przerwęw nurkowaniu: 40 EUR.Scuba review – program dla osób, które miały co najmniej 2-letnią przerwęw nurkowaniu: 65 EUR. 
do tyu  wszystkie wyprawy  do przodu
SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164