MURTER    JEZERA    DLACZEGO MURTER?    BAZA NURKOWA

    


my na Facebooku


 
DAN EUROPE

 
partnerzy
oferujemy pastwu sprzt nurkowy najlepszych wiatowych firm

 

TERMINY WYJAZDÓW NURKOWYCH
W 2019 ROKU

 
nasza baza - wrak Manta
nasz baza w Isku

 
testy sprztu nurkowego
testy sprztu nurkowego

 

najlepsze miejsca nurkowe w pnocno-zachodniej Polsce

 

najlepsze miejsca nurkowe w Niemczech

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

WYSPA MURTER.CUDOWNE WRAKI I PODWODNA PRZYRODA
MURTER

MURTER to mała (20 km2) wyspa, będąca częścią archipelagu północnodalmatyńskiego - największego skupiska wysp na Adriatyku. Na wyspie znajdują się 4 małe miejscowości: Murter, Betina, Tisno i Jezera, których łączna populacja wynosi około 5 tys. mieszkańców.

1_96_img_0170.jpg
2_96_img_1759.jpg

JEZERA

JEZERA - to typowe dalmatyńskie miasteczko. Nazwa miejscowości pochodzi od rozlewisk, które powstają po wiosennych opadach. Jego mieszkańcy to prawdziwi ludzie morza, a sama miejscowość ma niepowtarzalny klimat kameralnej osady rybackiej - każdego ranka nad zatoką można kupić świeże ryby i owoce morza. Nawet w szczycie sezonu nie ma tu tłoku. Jezera to idealne miejsce na wakacje - malownicza okolica, oraz ciepłe i czyste morze gwarantują doskonały wypoczynek i relaks.

1_97_p7112996.jpg
2_97_p7112999.jpg

DLACZEGO MURTER?

DLACZEGO MURTER? Dogodny dojazd - wyspa znajduje się zaledwie 1000 km od granicy w Cieszynie, z tego przez ponad 800 km trasa prowadzi przez autostrady. Od zjazdu z autostrady A1 na Murter jest zaledwie 20 km. W sezonie regularnie kursują polskie linie autokarowe; cena przejazdu w obie strony - 300 PLN. Jedziesz samochodem? Bezpłatny wjazd - Murter ze stałym lądem łączy bezpłatny most zwodzony, podnoszony tylko 2 razy dziennie (9:00 - 9:30 i 17:00 - 17:30). Nie ma więc kosztownej i czasochłonnej przeprawy promowej. Atrakcyjna lokalizacja - do Sibenika 25 km, do Zadaru 50 km. W okolicy znajdują się trzy najpiękniejsze chorwackie parki narodowe: PN Rzeki Krk'a, Plitvickie Jezera i PN Kornaty, gdzie nurkujemy. Doświadczenie - na Murterze nurkujemy z firma MOANA w Jezerach. Posiada ona zezwolenie na prowadzenie działalności w Chorwacji. Nurkowania odbywają się z doświadczoną kadrą instruktorską. * Bezpieczeństwo - nurkowania odbywają się z nowoczesnej łodzi wyposażonej w GPS, UKF, echosondę, lodówkę i toaletę. Wszyscy nasi klienci podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu w STU Ergo Hestia - podróżnemu i specjalistycznemu dla nurków. Komfort - apartamenty, które oferujemy, mają wysoki standard. Oferujemy Państwu - w zależności od potrzeb - apartamenty od 2 - do 8 osobowych; wszystkie z własną, w pełni wyposażoną kuchnia oraz łazienką, klimatyzacją, balkonem lub tarasem. Apartamenty znajdują się maksymalnie 250 m od plaży i bazy nurkowej.Zapraszamy do aktywnego spędzenia wakacji: tutaj na Murterze możecie Państwo skorzystać z oferty bazy MOANA i nauczyć się nurkować. Zaawansowanych nurków zapraszamy na wspólne nury - w tym rejonie Adriatyk kryje jeszcze wiele tajemnic. Oprócz tego do wyboru macie Państwo tenis ziemny, windsurfing, wycieczki rowerowe, sporty wodne oraz wycieczki krajoznawcze.Jeśli uważasz że nurkowanie jednak nie jest dla ciebie - Murter i tak ma ci wiele do zaoferowania. Możesz leniuchować na plaży - kamienistej w Jezerach lub piaszczystej w miejscowości Murter. Na plaży nad zatoka Jezera - Lovisca w sezonie odbywają się zajęcia aerobiku w wodzie; jest też mnóstwo dzikich plaż, których będziesz jedynym właścicielem. Możesz wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy (rower można wypożyczyć), na wędkowanie, pograć w tenisa, skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych - słowem: tu nie można się nudzić!

1_98_p9231776.jpg
2_98_p9231769.jpg

BAZA NURKOWA

 

           BAZA NURKOWA

 

W Chorwacji działamy od 1999 r. posiadamy wszystkie wymagane zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej i nurkowej. Nurkowania prowadzi bardzo doświadczona polska kadra instruktorów, na miejscu znajduję się także polski Rezydent.

Nurkowania odbywają się z nowoczesnych łodzi wyposażonych w GPS , UKF, echosondę, CB-radio, kuchnię, toalety, tratwy ratunkowe, oświetlenie nocne; Wszystkie łodzie mają koncesje na morski transport osób.

 

    

               OPISY ŁODZI

 

Łódź – Tomisa  (KUTER RYBACKI),

Łódź z 1998 roku, długość 28 m, szerokość 8 m, zarejestrowana na 70 osób, silnik TOMOS 400kM. Mesa z kuchnia może pomieścić w kilkanaście osób, dodatkowo 6kabin 2 osobowych, pokład słoneczny, pokład nurkowy – max 50 nurków, wejścia po bokach 80 cm nad lustrem wody, 3 x WC, natrysk, środki łączności: UKF, GSM, echosonda, GPS, 2 tratwy ratunkowe, 70 kapoków. Wygodnie zabiera 40 nurków oraz 20 osób towarzyszących. Średnia prędkość 10 węzłów.

 

Łódź – ED (ŁÓDZ TURYSTYCZNA)

Łódź z 1998 roku, długość 18 m, szerokość 5 m, zarejestrowana na 40 osób, silnik IVECO 300KM, kabina, kuchnia, WC, 2 yjścia po bokach 60 cm nad lustrem wody, wyposażona w środki łączności UKF, radar, GPS, echosonda, GSM, 2 tratwy ratunkowe, 40 kapoków. Pokład nurkowy, pokład słoneczny. Wygodnie zabiera 26 nurków oraz 10 osób towarzyszących. Średnia prędkość 9 węzłów.

 

Łódź – ZORAN (KUTER RYBACKI)

Łódź z 2001 roku, długość 12m, szerokość 5m. Zarejestrowana na 12 osób, silnik TOMOS 200km, kabina z kuchnią, WC. Wyjścia po bokach 60cm nad lustrem wody, wyposażony w środki łączności UKF, radar, GPS, echosonda, GSM, 1 tratwa ratunkowa, 12 kapoków. Pokład nurkowy, pokład słoneczny, wygodnie zabiera 12 nurków oraz 4 osoby towarzyszące, średnia prędkość 9 węzłów.

 

 

NURKOWANIE

Nurkowanie odbywa się z brzegu lub z trzech łodzi przystosowanych do wypraw nurkowych.

Nurkowanie z brzegu przeprowadzamy na plaży Koromośnia (max. Głębokość do 15m) w zatoce Nicola (max głębokość do 25m) oraz zatoce Kosina (max głębokość do 30m )

 

POZYCJE NURKOWE

Większość miejsc w których nurkujemy z łodzi położona jest w rejonie Morza Murterskiego i Parku Narodowego Kornaty, maksymalnie oddalonych o 10 mil morskich od wyspy (ok. 1 godzina rejsu z Jezer).

 

Czas dopłynięcia ok. 30 min.

- Kukuljari – max.  głębokość 42 m. dalej od ściany ok. 50m- ściana z tarasami na 15 m i 25 m.

- Sidro- max. głębokość 42 m.- podwodny grzbiet znajdujący się 16m pod powierzchnia wody. Tarasy i ściana opadająca z 28 m do 38m, przy ścianie znajduje się duża ok. 4,5 m długości kotwica z antycznego galeonu. Na tej pozycji można zwłaszcza na początku sezonu spotkać spora rodzinę langust.

- Drazenanski otok – max głębokość 40 m., podwodny grzbiet znajdujący się 11m pod powierzchnia. Ściana z głazami i szczelinami, można tutaj spotkać kongery i langusty.

 

- Czas dopłynięcia 40-50 min

- Najsłynniejsze z nich to wrak statku Franchesca da Rimini - wrak z okresu II wojny światowej – max głębokość 53 m. Bojka, lina opustowa , stalowy wrak bez nadbudówek ,2 ładownie z amunicją, bardzo ciekawy obiekt zaczyna się na 40m głębokości, długość 55 m, szerokość 9 m. Szczególnie interesujące miejsce dla zaawansowanych nurków.

- Kaprije – ściana z nawisami i tarasem, max głębokość 55m, taras na 25m do 35m. Można tutaj spotkać kongera, ośmiornice, langusty, ławice ryb.

- Kablinac – ściana tarasowo opadająca do 60m, tarasy na 25 m i 37 m, częściowo ściana przewieszona, ze szczelinami. Poniżej 35m duże czerwone gorgonie, na których spotkać można jaj rekina, kępy twardych korali. Na tej pozycji spotkać można mureny , kongery, langusty, ośmiornice.

- Ćavlin Brak – max. głębokość ok. 70 m., podwodny grzbiet znajdujący się 5 m pod powierzchnia morza, nieregularna ściana opada do 60- 70m głębokości. Głębiej występują czerwone gorgonie, na tej pozycji niejednokrotnie spotkaliśmy homary, langusty oraz małe „kocie” rekinki. Tutaj także znajdują się 2 małe groty na 30 m i 25 m.

 

- Cavlin Placina – max głębokość 70 m., podwodny grzbiet znajdujący się 5 m po powierzchnia wody, łagodny trawiasto –kamienisty stok opada do krawędzi na 25 m, gdzie zaczyna się równo odcięta ściana opadająca na głębokość 55-60 m, ściana ze szczelinami i wnękami. Na ścianie można spotkać langusty, homary, kongery, płaszczki, piotrosze. Pod powierzchnia wody ciekawe, rzeźbione skały miedzy którymi gromadzi się dużo życia.

 

-Czas dopłynięcia ok. 60 minut

- BAĆVICA – maksymalna głębokość 80m. – znajdująca się na granicy PN Kornati. Od strony północnej grzbietu na łagodnym stoku znajduje się wrak kutra rybackiego „BORKO” gł. 37m. do 44m. Długość 22m. Na wraku żyją: homar z rodziną, konger, w pobliżu były piotrosze.

Od strony południa równa, przewieszona u podnóża podcięta ściana opadająca z gł. 15m. do 65m. i dalej 75m. Na ścianie gąbki, płycej żółte gorgonie, głęboko mięsiste duże czerwone gorgonie.

- SAMOGRAD – maksymalna głębokość 60m. – niedaleko PN Kornati Bardzo ładna ściana od 15m. do 55m. na której znajdują się gęste kolonie czerwonych gorgoni. Kępy twardych korali, bardzo dużo życia, ławice ryb, homary, langusty, ośmiornice.

- Atrakcyjne pozycje- 75 min- czas dopłynięcia

- Blitvenica – max głębokość 80 m, wyspa z dużym domem latarnika, najdalej wysunięta wyspa w rejonie Murterskiego Morza i Kornatów. Od zachodu  równa ściana opada z głębokości 30m do ok. 80m, od południa jest płycej, na głębokości 65 m znajduje się stary rozsypany wrak małego drewnianego kutra rybackiego ok. 15 m długości. Na granicy PN Kornati

- WRAK BORAK – STATEK TRANSPORTOWY

Statek zatonął w listopadzie 1998 roku, przewożąc ładunek cementu. Leży równo na stępce na dnie 60 -65 m. Korpus jest w dobrym stanie, nadbudówki zaczynają się na głębokości 45 m. Jest lina opustowa. Statek posiadał 2 ładownie, w których dalej znajdują się równo ułożone worki z cementem. Wrak leży w niedużej odległości od kanału Śibenickiego, czyli w strefie mieszania się wody słonej i słodkiej z rzeki Krk, dlatego też widoczność jest trochę gorsza niż na innych pozycjach. Na wraku jest sporo osadów, obrośnięty jest omulkami. Ze względu na głębokość oraz warunki nie jest odwiedzany przez nurków, dzięki czemu znajdują się na nim duże okazy skorpeny i olbrzymi konger. Wrak jest monumentalny i robi duże wrażenie, długość 60 m, szerokość 10 m.

- TORPEDOWIEC – PLIĆ GRMENI

Około 1h30’ rejsu od portu w Jezerach przy wyspie Źirje znajduje się wypłycenie „Pilić Grmeni”. Piękna ściana ze szczelinami, na której żyją kolorowe gąbki (fioletowe, czerwone, żółte), opadająca z 17 m do 50 m. U podnóża żyją duże czerwone gorgonie. Także pod scianą znajduje się wrak kutra torpedowego. Długość około 30 m. Widoczny jest zarys kadłuba, widać korpus silnika, zbiorniki na paliwo, elementy konstrukcyjne, resztki nadbudówek, pojemniki na sprężone powietrze. Zaczyna się na głębokości ok. 46 m i opada do 57 m. Został przez nas odnaleziony w 2007 i został skategoryzowany jako KUTER TORPEDOWY. Prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

  • Ceny zawierają butle, balast i przewodników nurkowych
  • Z bazy HVAR można płynąć na wraki w rejonie wyspy VIS (obowiązuje wówczas dopłata koncesyjna za każde nurkowanie na wraku 10 euro/osoba)
  • Z bazy JEZERA można nurkować do wraku Franchesca Da Rimini - 20 euro/osoba

Cenniki nurkowe Chorwacja 2012Drukuj
Pakiety nurkowe
Rezerwacja w Polsce
Zakup w Bazie
10 nurkowań260 euro
280 euro
8 nurkowań220 euro230 euro
6 nurkowań170 euro190 euro
4 nurkowania120 euro140 euro
2 nurkowania65 euro70 euro
NOCNE do pakietu30 euro40 euro
  • Ceny zawierają butle, balast i przewodników nurkowych
  • Z bazy JEZERA można nurkować do wraku Franchesca Da Rimini - 15 euro/osoba (opłata za koncesję)

PAKIET INTRO Z ŁODZI

CENA
ZAKUP W BAZIE
1 DZIEŃ - 1 NURKOWANIE50 euro
60 euro
1 DZIEŃ - 2 NURKOWANIA70 euro80 euro
2 DNI - 4 NURKOWANIA130 euro150 euro
3 DNI - 6 NURKOWAŃ190 euro220 euro
  • Ceny zawierają komplet sprzętu
Dopłaty
DopłatyOpisDo pakietuPoza pakietem
Nurkowanie na wraku
Franchesca Da Rimini
nurkowanie na wraku - opłata koncesyjna
15 euro80 euro
Rejs na KornatyRejs do PN Kornaty,
2 nurkowania + lunch
25 euro
80 euro
Rejs TomisaZ połowem ryb + posiłek
35 euro
---
Rejs TomisaZlarin, Sibenik20 euro---
Osoba towarzysząca na łodzi15 euro15 euro
Nitrox32% i 36%0,5 euro / 1L0,7 euro / 1L
PowietrzeButle 12 L 14 LW cenie0,5 euro / 1L
Check Dive z instruktorem
Nurkowanie sprawdzajace 
z instruktorem
40 euro40 euro
Check DiveSamodzielne nurkowanie 
z brzegu
20 euro20 euro
Rewiev2 nurkowania + wykład80 euro90 euro
Wypożyczenie sprzętu
Wypożyczenie sprzętuCENA
1 ELEMEMT / DZIEŃ7 euro
KOMPLET 3 ELEMENTY/ DZIEŃ20 euro
1 ELEMENT / 5 DNI30 euro
KOMPLET 3 ELEMENTY/ 5 DNI80 euro
ABC / DZIEŃ5 euro
ABC / 5 DNI20 euro
STAGE (NITROX) Z AUTOMATEM15 euro + gaz
STAGE (TLEN) Z AUTOMATEM15 euro + gaz 
do tyu  wszystkie wyprawy  do przodu
SZCZECIŃSKIE CENTRUM NURKOWE "DIVE DEVIL", 70-376 Szczecin, ul. 5-go Lipca 23 B, tel.: 91 484 0164